Notice: Undefined offset: -1 in /home/html/26konferencja.giodo.gov.pl/index.php on line 13

Notice: Undefined offset: 4 in /home/html/26konferencja.giodo.gov.pl/index.php on line 13
26 konferencja
| Zaproszenie | Wrocław | Miejsce obrad | Wystąpienia | Referenci | Fotografie | Rezolucje | Linki |

Szanowni Państwo,


Z wielką przyjemnością pragnę zaprosić Państwa na 26 Międzynarodową Konferencję Ochrony Prywatności i Danych Osobowych, która odbędzie się w dniach 14 - 16 września 2004 r. w Polsce, we Wrocławiu. Patronat nad Konferencją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Pan Aleksander Kwaśniewski.

Data i miejsce obrad 26 Międzynarodowej Konferencji Ochrony Prywatności i Danych Osobowych są znamienne - po raz pierwszy odbędzie się ona w tej części Europy, w roku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Coraz częściej instrumenty prawne przysługujące obywatelom w ramach prawa do prywatności i ochrony danych osobowych postrzegane są jako środki ochrony prawa do godności ludzkiej. Dlatego też tematem przewodnim tegorocznej Konferencji jest „Prawo do Prywatności - Prawo do Godności”.

Tradycyjnie już, Międzynarodowa Konferencja Ochrony Prywatności i Danych Osobowych ma stać się forum, na którym uczestnicy z różnych stron świata będą mogli dyskutować na temat najważniejszych kwestii z szeroko rozumianej dziedziny ochrony prywatności. Szeroki zakres poruszanych zagadnień umożliwi wymianę poglądów i doświadczeń nie tylko pomiędzy przedstawicielami organów ochrony danych osobowych, ale i reprezentantami świata nauki, organizacji międzynarodowych i podmiotów działających w ramach sektora prywatnego. W trakcie obrad poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju i praktycznego wykorzystywania nowych technologii, a także związanych z nimi istotnych zagrożeń prywatności, pojawiających się zwłaszcza w dobie globalnych systemów przetwarzania danych. Dyskusje dotyczyć będą także m.in. relacji pomiędzy prawem do prywatności a działalnością mediów, czy ochrony prywatności w miejscu pracy. Jednym z ważnych tematów dyskusji będzie zagadnienie praw obywateli wobec konieczności rozliczenia państw posttotalitarnych z przeszłością.

Korzystając z okazji chciałabym Państwa zaprosić na spotkania towarzyszące głównym obradom Konferencji, a także zwrócić uwagę na piękno i liczne atrakcje miasta, w którym organizowana jest Konferencja. Wrocław, stolica Dolnego Śląska, jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych europejskich miast. Jego trudna, tysiącletnia historia, wpisana w jego tradycję i zabytki, tworzona była przez wiele narodów i kultur. Współczesny Wrocław jest ważnym centrum politycznym, gospodarczym, kulturalnym i naukowym Polski.

A zatem jeszcze raz serdecznie zapraszam wszystkich gości na 26 Międzynarodową Konferencję Ochrony Prywatności i Danych Osobowych do Polski, do Wrocławia.

Ewa Kulesza
Generalny Inspektor
Ochrony Danych Osobowych
Polityka prywatności COPYRIGHT BY BIURO GENERALNEGO INSPEKTORA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH, 2004